Obróbka blach – wycinanie laserowe, cięcie i gięcie blach, spawanie

Działalność ME Polska opiera się na specjalistycznej wiedzy o metalach, doświadczeniu w ich obróbce oraz wyjątkowego poczucia estetyki. Jako jedna z niewielu firm w Polsce może poszczycić się braniem udziału w ważnych i dużych projektach architektonicznych. Ich wspólną cechą jest najwyższa jakość zastosowanych surowców oraz oryginalna forma wykonania. Wszelkie obróbki blacharskie w jej wydaniu to dzieła sztuki! Dlatego w przypadku zapotrzebowania na prace związane z gięciem oraz laserowym cięciem blach warto postawić na profesjonalistów.

REALIZOWANE ZLECENIA

Warsztat od 25 lat oferuje obróbki blacharskie w szerokim zakresie. Proponuje m.in. wykrawanie blach, perforowanie, a nawet spawanie aluminium. Obrabia blachy stalowe, ocynkowane, nierdzewne, aluminiowe oraz Corten. Przeprowadzane prace takie jak gięcie blach czy ich laserowe cięcie zawsze wykonywane są z zachowaniem najwyższych standardów oraz zgodnie z normami technicznymi. Dzięki temu wszelkie obróbki blacharskie nie wpływają niekorzystnie na strukturę oraz właściwości metalowych elementów. Stale zapewnione stany magazynowe pozwalają na szybką realizację nawet niestandardowych zamówień.

GIĘCIE I CIĘCIE BLACH

ME Polska wykonuje usługę cięcia blach na gilotynach oraz gięcia blach na zimno. Firma posiada park maszynowy, w którym wykorzystuje sterowane numerycznie prasy krawędziowe CNC oraz zaginarki dwubelkowe dające możliwość zaginania elementów o skomplikowanych przekrojach. Park maszynowy ME Polska pozwala na cięcie laserem i gięcie grubych blach stalowych różnego rodzaju, w tym powlekanych. Dostosowany jest do obróbki blach do długości 6200 mm, w zakresie grubości od 0,5 mm do 25 mm.

PERFORACJA WYKRAWANIE I TŁOCZENIE

ME Polska w parku maszynowym wykonuje niestandardowe perforacje, wykrawanie oraz tłoczenie. W efekcie uzyskuje profesjonalnie obrobione blachy perforowane. Perforacja blach polega na wykonaniu dowolnych otworów w materiale. Mogą mieć one różną wielkość i kształt, a do tego być rozmieszczone regularnie lub też nie. W tym celu wykorzystywana jest wykrawarka rewolwerowa LVD Stippit. Taka maszyna pozwala na wykonanie wybranego wzoru perforacji, wykrawanie po obrysie niestandardowych elementów oraz przetłaczanie w dowolnym kształcie. 

Możliwa jest obróbka każdego rodzaju blach długich do 6200 mm, w zakresie grubości od 0,5 mm do 3,0 mm.

CIĘCIE LASEROWE

Obróbka metali poprzez laserowe cięcie grubych lub cienkich blach jest procesem polegającym na termicznym rozdzieleniu danego elementu. Technika ta umożliwia niezwykle precyzyjne wycinanie otworów, pozostawiając równocześnie zawsze gładkie krawędzie na linii wykroju. Tego typu obróbka metalu polecana jest szczególnie osobom, które chcą uzyskać niestandardowe, skomplikowane wzory. Wycinanie laserowe opiera się na szablonie wgranym do programu maszyny – można go dowolnie modyfikować i dostosowywać do własnych potrzeb.

Wycinarki laserowe w ME Polska pozwalają na wycięcie nawet najmniejszych detali w materiale. Posiadają obszar roboczy wielkości 2000 mm x 6000 mm. Na metalach, które zostały wycięte przy pomocy lasera, mogą zostać wykonane inne procesy obróbki – jest to m.in. gięcie blachy, tłoczenie lub spawanie.

SPAWANIE I ŚLUSARNIA

ME Polska dzięki doświadczonej kadrze inżynierów oraz wykwalifikowanym spawaczom realizuje zlecenia kompleksowo – umożliwia to między innymi należąca do firmy ślusarnia. Dzięki niej zespół jest w stanie wykonać dowolne konstrukcje stalowe, elementy maszyn i detale architektoniczne wymagające odpowiedniej jakości, skomplikowanych badań, a także estetyki wykonania. Od roku 2018 ME Polska posiada certyfikacje CE na elementy konstrukcji stalowej, także te zimnogięte.