Obróbka blach – wycinanie laserowe, cięcie i gięcie blach, spawanie

GIĘCIE I CIĘCIE BLACH

ME Polska wykonuje usługę cięcia blach na gilotynach oraz gięcia blach na zimno. Firma posiada park maszynowy, w którym wykorzystuje prasy krawędziowe sterowane numerycznie CNC oraz zaginarki dwubelkowe dające możliwość zaginania elementów o skomplikowanych przekrojach. Park maszynowy ME Polska pozwala na cięcie laserem i gięcie grubych blach stalowych lub czarnych. Dostosowany jest do obróbki blach do długości 6200 mm, w zakresie grubości od 0,5 mm do 25 mm.

Warsztat od 25 lat oferuje obróbki blacharskie w wielu aspektach. Proponuje m.in. wykrawanie blach, perforowanie, a nawet spawanie aluminium. Obrabia blachy stalowe, ocynowane, nierdzewne, aluminiowe oraz Corten. Posiada stany magazynowe pozwalające na szybką realizację nawet niestandardowych zamówień.

PERFORACJA WYKRAWANIE I TŁOCZENIE

ME Polska w parku maszynowym wykonuje niestandardowe perforacje, wykrawanie oraz tłoczenie. W efekcie uzyskuje profesjonalnie obrobione blachy perforowane. Perforacja blach polega na wykonaniu dowolnych otworów w materiale. Mogą mieć one różną wielkość i kształt, a do tego być rozmieszczone regularnie lub też nie. W tym celu wykorzystuje wykrawarkę rewolwerową LVD Stippit. Taka maszyna pozwala na wykonanie wybranego wzoru perforacji, wykrawanie po obrysie niestandardowych elementów oraz przetłaczanie w dowolnym kształcie.

Możliwość obróbki każdego rodzaju blach długich do 6200 mm, w zakresie grubości od 0,5 mm do 3,0 mm.

CIĘCIE LASEROWE

Obróbka metali poprzez laserowe cięcie grubych lub cienkich blach jest procesem polegającym na termicznym rozdzieleniu danego elementu. Tego typu obróbka metalu polecana jest szczególnie osobom, które chcą uzyskać niestandardowe, skomplikowane wzory. Wycinanie laserowe opiera się na szablonie wgranym do programu maszyny — można go dowolnie modyfikować i dostosowywać pod własne potrzeby.

Wycinarki laserowe w ME Polska pozwalają na wycięcie nawet najmniejszych detali w materiale. Posiadają obszar roboczy wielkości 2000 mm x 6000 mm. Na metalach, które zostały wycięte przy pomocy lasera, mogą zostać wykonane inne procesy obróbki — jest to m.in. gięcie blachy, tłoczenie lub spawanie.

SPAWANIE I ŚLUSARNIA

ME Polska dzięki doświadczonej kadrze inżynierów oraz wykwalifikowanym spawaczom realizuje zlecenia kompleksowo — umożliwia to między innymi należąca do firmy ślusarnia. Dzięki niej zespół jest w stanie wykonać dowolne konstrukcje stalowe, elementy maszyn i detale architektoniczne wymagające odpowiedniej jakości, skomplikowanych badań, a także estetyki wykonania. Od roku 2018 ME Polska posiada certyfikacje CE na elementy konstrukcji stalowej i oraz zimnogięte.